Keystone logo

22 Yüksek Lisans programlar içinde Sosyal Bilimler Antropoloji Sosyal Antropoloji 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Sosyal Bilimler
  • Antropoloji
  • Sosyal Antropoloji
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (22)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Sosyal Bilimler Antropoloji Sosyal Antropoloji

Yüksek lisans programları, bir alanda profesyonel yeterlilik seviyesine zaten ulaşmış olan öğrencilerin bu uzmanlığın daha da gelişmesine izin vermek için mevcuttur. Programlar, alanda ilerleme için gereken liderlik ve karar verme deneyimini tanımlayan temel yeterlikleri güçlendirir ve öğretir.

Sosyal Antropolojide Master Nedir? Bu, modern toplumlarda özel kurslar ve insan doğasını anlamak için sosyal yaklaşımlar ile lisans programında kazanılan temel antropoloji bilgisi üzerine kurulu gelişmiş bir derstir. Odak noktası çoğunlukla anatomi ya da arkeoloji yerine sosyal bilimsel yöntemleri anlama etrafında inşa edilir ve yöntemleri daha çok, izole edilmiş nüfuslar ve tarihi sosyal durumlar yerine çağdaş toplumlara uygulanır.

Bu lisans programlarındaki öğrenciler, insan etkileşimini daha iyi anlamak, onu etkileyen güçleri tanımlamak ve düşüncelerini başkalarına açıkça iletmek için öğrenebilirler. Bu beceriler, sosyal güçler ve insan davranışı arasındaki bağlantıları ifade etmek için bir araç kutusu sağlayarak yaşam ve kariyer deneyimlerini doğrudan zenginleştirmektedir.

Sosyal antropolojide lisans programları için kimsenin masrafı yoktur. Bunun nedeni, eğitim ücretlerinin yerden bölgeye değişme eğiliminde olmasıdır. Genel olarak, yüksek lisans programının tamamlanması iki ya da üç yıllık bir tam zamanlı çalışma alabilir; bu da okullara baktıktan sonra öğrenim ücretlerini tahmin etmeyi kolaylaştırır.

Sosyal antropoloji mezunları, pek çok ülkede yerel yönetim görevlileri olarak görev talep etmektedir. Ayrıca kar amacı gütmeyen şirketlerde subay olarak görev yapmak için sıklıkla hayır kurumları tarafından takip edilmektedir. Uluslararası örgütler aynı zamanda uluslararası yardım görevlisi pozisyonları için sosyal antropoloji mezunları kiralamaktadır. Bu alanlardaki çalışanlar, memur pozisyonlarına yükselmeden önce yardım görevlisi olarak tecrübe kazanmak da alışılmadık bir durum değildir.

Her öğrencinin ihtiyaçlarına uyan bir program bulmak, seçenekleri açık tutan bir arama ile başlar. Çevrimiçi ve tuğla-harç okullarına bakın ve uluslararası seçeneklerinizi araştırın. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.