Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 64 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Sosyal Bilimler Araştırmaları 2023/2024

64 Yüksek Lisans programlar içinde Sosyal Bilimler Araştırmaları 2023/2024

genel bakış

"Sosyal bilimler" terimi, farklı derecelerde ve kariyer fırsatlarında geniş bir kategori tanımlamak için kullanılır. Sosyal Bilimler alanında yüksek lisans elde etmek, sosyoloji, siyaset bilimi, psikoloji, teoloji, antropoloji, beşeri bilimler ve daha pek çok alanı içeren geniş bir alana açılmaya yardımcı olur. İster insan zihninin karmaşıklığını ve günümüzdeki insanlar arasındaki ilişkileri incelerken veya kültürlerin ve uygarlıkların tarihini keşfetmek istiyorsanız, sosyal bilimler ihtiyacınız olan temel sağlayabilir.

&nbsp

Sosyal Bilimler Yüksek Lisesi Nedir? Sosyal bilimlerden herhangi birinde yüksek lisans derecesi sayısız alanda sayısız iş için bir temel sağlayabilir. Bu dereceler, yol boyunca birçok kariyer yoluna tercüme ederek, geçmişi, insan davranışlarını ve sosyal etkileşimleri anlamanıza yardımcı olur. İnsan etkileşimini sosyal, kültürel ve tarihsel kökenleriyle izleyerek, günümüzdeki sorunlarla başa çıkmak ve gerçekçi ve erişilebilir çözümler bulmak için daha donanımlı olursunuz.

&nbsp

Günümüzde Sosyal Bilimler alanında Yüksek Lisans kuran birçok okul var ve her programın maliyeti çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Maliyet, ABD'de veya uluslararası bir üniversitede bir eğitim sürdürüp sürdürmeyeceğinize bağlı olarak geniş çapta değişebilir; bu nedenle, bir programa başlamadan önce dikkatlice araştırmanız gereken bir şeydir.

&nbsp

Sosyal Bilimler alanında yüksek lisans sahibi olan bir kişi, sosyal hizmet, hukuk ya da ceza adaleti gibi doğrudan kişilerle birlikte çalışan bir pozisyon izlemeyi ya da bilgisayar bilimleri ya da insan kaynakları yönetimi gibi diğer alanlarla olan insan etkileşimine ilişkin yoğun bilginizi birleştirebilirsin. . Bu alandaki diğer pratik uygulamalar danışmanlık, kolluk ve adli bilimler, eğitim, hükümet, gazetecilik ve istatistik alanlarındaki kariyerleri içerir.

&nbsp

Başlamak için sosyal bilimlerde sizi en çok ilgilendiren alanı tanımlayın ve programı sunan okullar için çevrimiçi bir arama başlatın. Sosyal bilim master programlarıyla ilgili derinlemesine bilgi kolayca bulabilirsin. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Sosyal Bilimler
  • Sosyoloji
  • Sosyal Bilimler Araştırmaları
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (64)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı