Keystone logo

39 Yüksek Lisans programlar içinde Hukuk Çalışmaları Politika Sosyal Politika 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Hukuk Çalışmaları
  • Politika
  • Sosyal Politika
Çalışma alanları
  • Hukuk Çalışmaları (39)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Hukuk Çalışmaları Politika Sosyal Politika

Bir lisans derecesi gibi bir lisans aldıktan sonra, birçok kişi lisansüstü bir programa devam ederek eğitimlerini ilerletmeye karar verir. Genellikle 1-3 yıl süren bu programlar, yüksek lisans öğrenimi görmesi için yeterli krediyi kazandıktan sonra tamamlanır.

Sosyal Politika Yüksek Lisans Nedir? Bu derece, azınlıklar veya yaşlılar gibi dezavantajlı gruplara yardım etmek isteyenler için tercih edilir. Öğrenciler, bu gruplardaki insanları etkileyen zihinsel, duygusal, fiziksel ve dışsal konular hakkında bilgi sahibi olurlar. Tipik kurslar, bireyleri sosyo-hukuki gelişmeler, zihinsel sağlık sorunları, gelişmiş araştırma yöntemleri ve sosyal hizmetlerde ve toplum bakımı alanındaki eğilimler ve ilerlemeler hakkında öğretmeyi içerir. Öğrenciler ayrıca yoksulluk, istatistiksel analiz, mülteciler, fiziksel sağlık ve daha fazlasıyla ilgili eğitim alırlar. Eğer tercih edilirse, uzmanlaşmış alanlara odaklanabilirler.

Sosyal politika alanında derece kazanan öğrenciler genellikle nicel ve nicel beceriler kazanırlar. Bir topluluk içindeki sorunları analiz etmeyi ve onlara çözüm yolları geliştirebilirler. Bireylerin geliştirebilecekleri diğer bilgi teknolojisi, yönetim ve psikoloji dahildir. Öğrenciler, bu yeteneklerle, şirket merdivenlerini, bazı akranlarından daha hızlı ilerleyebilirler.

Her ülke ve içindeki her öğrenme kurumu, çocuk psikolojisi alanında bir derece kazanmak için farklı ücret almaktadır. Maliyet, aynı zamanda öğrencilerin programa ne kadar süreyle devam edeceğine ve burs veya hibelere hak kazanmalarına bağlıdır.

Sosyal politika alanında ustalaşmış kişilere geniş bir kariyer yelpazesi sunulmaktadır. Politikada mezunlar siyaset bilimcisi olarak çalışabilirler. Yönetim işleri, topluluk organizasyonlarını veya sosyal hizmet programlarını denetleme şeklinde mevcut olabilir. Bazı mezunlar, dünyanın dört bir yanındaki liselerde, kolejlerde veya kolejlerde öğretmen olmaya devam edebilir. Hükümet kuruluşları ayrıca dünya meselelerini analiz etmek ve diğer ülkelere seyahat etmek için danışmanlar kiralamaktadır.

Sosyal politika alanındaki dersler, dünyadaki ve çevrimiçi çeşitli öğrenme kurumlarında mevcuttur. Öğrenciler çevrimiçi öğrenmeyi daha esnek bir program için düşünebilirler. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.