Keystone logo

43 Yüksek Lisans programlar içinde Sürdürülebilirlik Çalışmaları Toplumsal Sürdürülebilirlik Çalışmaları 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Sürdürülebilirlik Çalışmaları
  • Toplumsal Sürdürülebilirlik Çalışmaları
Çalışma alanları
  • Sürdürülebilirlik Çalışmaları (43)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Sürdürülebilirlik Çalışmaları Toplumsal Sürdürülebilirlik Çalışmaları

Bir konunun derinlerine gitmek için, lisansınızı kazanmanızın ardından yüksek lisans yapabilirsin. Bu yüksek lisans derecesi genellikle tamamlamak için iki yıl alır ve çoğu zaman bağımsız olarak çalışmanız gereken ileri konulara sahiptir.

Peki, Sosyal Sürdürülebilirlik Çalışmalarında Usta Nedir? Sürdürülebilirlik, bir şeylerin ne kadar süreceği ve sosyal sürdürülebilirlik araştırmaları, artan bir insan nüfusunda bir şeylerin ne kadar süreceğine bakar. Buna ilaç, gıda ve yaşanabilir topraklar da dahildir. İklim değişikliği, arazi yönetimi ve enerji tüketimi hakkında daha fazla bilgi edinmeyi bekleyebilirsiniz. Bu dereceye hazırlanmak için bir işletme, mühendislik veya sosyal yapı derecesi almayı düşünün.

Sürdürülebilirlik programında, öğrenebileceğiniz bazı beceriler tümdengelimli akıl yürütme, yönetim ve karar verme işlemidir. İyi akıl yürütme becerileri ile, yönetim ve karar verme becerileri bir grup ortamında olumlu bir değişimi teşvik etmenize yardımcı olurken, günlük hayatınızı optimize edebilirsiniz.

Yüksek lisans derecesi maliyeti, kaç tane dersi çevrimiçi olarak alabileceğiniz ve seçtiğiniz okulun bulunduğu yerde olmak üzere pek çok şeye bağlı. Ne tür kitap masrafları ve kayıt ücretleri ödeyeceğinizi bulmak da önemlidir. Bütçenizi tamamlarken, harcamalarınızın ve diğer mali yardımlarınızın mevcut olup olmadığını iki kez kontrol edin.

Sosyal sürdürülebilirlik derecesine sahip mezunlar işe alan işverenler, devlet kurumları, çevre koruma grupları ve enerji yaratıcıları içerir. Bu işverenler, insan popülasyonlarının artmasında kaynakların en iyi nasıl yönetildiğini anlayan birisini istiyor. Enerji sistemleri hakkındaki bilginiz, düzenleyici bir kapasitede istihdam edilirken de kullanılabilir. İş arama sürecinizi genişletmek için kurumsal sürdürülebilirlik ve teknoloji sektörüne bakın.

Küresel sürdürülebilirlik konusundaki kaygıların artması nedeniyle, daha fazla okul bu derece programını şimdiye dek hiç olmadığı kadar sunuyor. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.