Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 11 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Sosyal Tarih 2023

11 Yüksek Lisans programlar içinde Sosyal Tarih 2023

genel bakış

Seçtikleri alanda uzmanlıklarını genişletmek ve daha prestijli kariyer fırsatları için uygun olabilmek isteyen öğrenciler için, bir yüksek lisans derecesi almak cevap olabilir. Bu derece derecesi lisans derecesine sahip öğrenciler tarafından kullanılabilir.

Toplumsal Tarih Yüksek Lisans Nedir? Bu tür bir derece, öğrencilere çeşitli toplumlar ve aralarındaki kültürel farklılıklar konusunda uzman bilgi verir. Kurslar farklı dinleri, toplumsal beklentileri veya kültürel gelenekleri kapsayabilir. Her sınıf, çağdaş toplumları derinlemesine keşfetmek ve öğrencilerin kültürel çeşitlilik konusunda daha fazla bir anlayış ve takdir geliştirmelerine yardımcı olmak için tipik olarak tasarlanmıştır. Sosyal tarihin sağlam bir şekilde kavranması, öğrencilerin mevcut sosyal konuları daha iyi anlamalarına yardımcı olabilir.

Sosyal tarihteki bir derece, öğrencilerin gelecekte daha yüksek ücret ödeyen işlere yol açabilecek bazı beceriler kazanmalarına yardımcı olabilir. Öğrenciler, kariyerlerine daha fazla yardımcı olabilecek harika analitik beceriler geliştirebilirler ve hayatta yardımcı olan temel problem çözme ve iletişim becerileri geliştirebilirler.

Sosyal Tarih alanında Yüksek Lisans kurmak bir yıldan üç yıla kadar sürebilir. Maliyet okuldan okula değişir. Programın süresi ve yeri fiyatı etkileyebilir, bu nedenle doğru tahmin için üniversitelerle iletişime geçmek en iyisidir.

Sosyal geçmişi bulunan bir dereceye sahip kişiler birçok alanda iş bulabilir. Bir takım öğrenciler öğretmen olmayı tercih ederken, bazıları araştırmacı olarak işleri tercih eder. Bazıları, kütüphanede veya müzede çalışan, tarihçiler olarak kariyer yapmaya karar verirler. Bazı öğrenciler hükümet yetkilileri olarak iş bulurken diğerleri insani yardım gruplarıyla çalışır. Bir çok öğrenci için siyasette kariyer veya bir gazeteci olarak bile bir seçenek olabilir.

Dünyanın dört bir yanındaki öğrencilere yüksek lisans programlarına erişim hakkı kazandırmak için, birçok üniversite kampusta çevrimiçi dersler vermeye başlamıştır. Online sınıflar öğrencilere programlarıyla daha fazla esneklik kazandırır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Beşeri Bilimler
  • Tarih
  • Sosyal Tarih
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (11)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı