Keystone logo

6 Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Tarih Tarihsel Araştırma Metodolojileri 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Beşeri Bilimler
  • Tarih
  • Tarihsel Araştırma Metodolojileri
Çalışma alanları
  • Beşeri Bilimler (6)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Beşeri Bilimler Tarih Tarihsel Araştırma Metodolojileri

Öğrencilere genellikle özel bir dizi dersi tamamladıktan sonra yüksek lisans derecesi verilir. Yüksek lisans dereceleri lisansüstü derecelerdir ve genellikle doktora programlarının ön koşulları olarak görev yapmaktadır.

Tarihsel Araştırma Metodolojileri Yüksek Lisans Nedir? Bu tür lisans programı öğrencilerin araştırma becerilerini geliştirmelerini ve araştırma tasarımlarını anlamalarını amaçlar. Programlar tipik olarak öğrencilerin sömürge fethi ve sosyal değişimi, hükümet ve siyaset, kölelik, kültür ve toplum ve cinsiyete tarihsel perspektifler gibi araştırma yoluyla keşfedikleri çok çeşitli tarihsel konuları kapsamaktadır. Programlar genellikle, öğrencilerin Afrika, Asya, Ortadoğu gibi belirli bir araştırma alanında uzmanlaşmalarına izin verecek şekilde yapılandırılmıştır. Genellikle bir tezle sonuçlanırlar. Pek çok program, iki yıl kadar kısa sürede tamamlanabilir.

Tarihsel Araştırma Metodolojileri alanında Yüksek Lisans kazanan mezunlar, gelecekteki herhangi bir kariyere veya akademik girişimde kullanılabilecek derin bir entelektüel merak geliştirebilirler. Öğrenciler ayrıca araştırma projesinin yaşayabilirliğini arttıran kusursuz eleştirel düşünme ve örgütsel beceriler geliştirebilirler.

Birkaç faktör, program süresi ve kurumsal ücretler gibi yüksek lisans programına kayıt maliyeti katkıda bulunabilir. Doğrudan her okulla iletişime geçmek, açık maliyet bilgilerinin keşfedilmesinin en iyi yoludur.

Tarih Araştırmaları Metodolojilerinde Yüksek Lisans Kazanmak, geleneksel akademik ortamda ve dışında kariyer fırsatları yaratabilir. Mezunlar akademik ortamda öğretmen, profesör ve bölüm müdürleri olarak çalışma bulabilirler. Öğrenciler aynı zamanda yayıncılar, arşivciler, medya uzmanları, pazarlama müdürleri, müze site yöneticileri ve park rangerleri olarak pozisyonları doldurmaya hak kazanabilirler. Esasen, araştırma becerilerini ve etkili iletişimi değerlendirecek herhangi bir meslek bu yüksek lisans derecesine sahip olanlar için uygun bir yer olabilir.

Tarih Araştırmaları Metodolojileri Yüksek Lisans programı, üniversitelerde ve kolejlerde dünyada bulunabilir. Bazı kurumların çevrimiçi derece seçenekleri de vardır. Daha fazla bilgi edinmek için, aşağıda programınızı arayın ve doğrudan başvuru formunu doldurarak seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.