Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 2 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Teknik Çizim 2024

2 Yüksek Lisans programlar içinde Teknik Çizim 2024

genel bakış

Yüksek lisans öğrencilere, uzmanlaşmış alanlardaki bilgilerini ve becerilerini genişletme fırsatı verir. Bu yüksek lisans düzeyindeki programlar genellikle bir ila iki yıl içerisinde tamamlanabilir.

Teknik Çizimde Usta Nedir? Bu programlar, mimari, mühendislik ve tasarım yöntemlerinin kavramsal anlayışını geliştirmeyi ve mesleki ortamlarda kullanılmak üzere çizim becerilerini uygulama amacını taşıyor. Ders konuları güzel sanatlar, kentsel planlama, teknoloji ve insan bilimleri alanındaki çizimleri keşfedebilir. Öğrencilerin kentsel çevredeki mevcut sürdürülebilirlik zorluklarına dayalı bir beceri çerçevesi oluşturmaları teşvik edilir. Bir programa kabul edilmek, mimarlık veya yakın ilişkili diğer alanlarda lisans derecesi isteyecektir.

Teknik resimde bir derece kazanmak, öğrencilere birçok profesyonel ve kişisel yollarla yarar sağlayabilir. Etkili araştırma yöntemlerini öğrenmek, sosyal ve mühendislik konularının etkilerini anlamak ve gerçekçi projeler planlayabilmek ve yürütebilmek, bireysel zenginleştirme ve yüksek ödeme yapan rekabetçi pozisyonlara erişmek için kullanılabilecek değerli becerilerdir.

Programlar uluslararası düzeyde mevcuttur, bu nedenle maliyetler ve süreler her kurum için değişiklik gösterebilir. Kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler, maliyet ve gereksinimlerle ilgili sorularla belirli okullarla iletişime geçmelidir.

Teknik resim alanında yüksek lisans tamamlayarak, mezunlara ilginç kariyer fırsatları sunabilirsiniz. Çoğu potansiyel iş mimarlık endüstrisinde taslak hazırlayıcı olarak bulunur. Diğer mevkilerde tasarı hazırlama talebi olan alanlar; inşaat mühendisliği, elektronik ve imalat. Teknik resim uzmanları için belirli meslek unvanlarında mimarlar, ürün tasarımcıları, programcılar, bilgisayar mühendisleri, CAD hazırlayıcılar, uygulama tasarımcıları, elektrikçiler, inşaat uzmanları, iç mimarlar ve elektronik uzmanlar yer alabilir.

Esnek yarı zamanlı ve çevrimiçi kurs seçenekleri, yoğun bir programa sahip olan öğrencilere, sınırlı erişime veya bir tesise katılma becerisine sahip öğrenciler için kullanılabilir. Başlamak için aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Mimarlık Çalışmaları
 • Teknik Çizim
Çalışma alanları
 • Mimarlık Çalışmaları (2)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı