Keystone logo

32 Yüksek Lisans programlar içinde Mühendislik Çalışmaları Elektrik Mühendisliği Telekomünikasyon Mühendisliği 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Mühendislik Çalışmaları
  • Elektrik Mühendisliği
  • Telekomünikasyon Mühendisliği
Çalışma alanları
  • Mühendislik Çalışmaları (32)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Mühendislik Çalışmaları Elektrik Mühendisliği Telekomünikasyon Mühendisliği

Öğrenciler, ilgili alanda lisans eğitimini tamamladıktan sonra master seviyesinde dersler yürütürler. Programlar çoğunlukla kayıt statüsüne bağlı olarak genellikle iki ila beş yıl sürer.

Telekomünikasyon Mühendisliği Yüksek Lisesi Nedir? Bu tür program genellikle elektrik mühendisliği genel bir çalışmanın devamı olarak alınır. Uygulamalı bilimler ve ilgili alanlardaki birçok yüksek lisans düzeyindeki programlar gibi, telekom ve ağ mühendisliği müfredatları da nispeten odaklanmıştır. Bu nedenle, genellikle, bazı kurumlarda tamamlanması bir yıl kadar kısa sürede, ortalama yüksek lisans kursuna göre daha kısadır. Öğrenciler, uydu iletişimi, optik ağ oluşturma, ışık dalgası sistemleri, sinyal yönetimi ve ağ tasarımı gibi konuları inceleyen bölümler beklemeliler.

Öğrenciler, genellikle yüksek teknik beceri ve teorik anlayışa sahip bir telekomünikasyon tasarımı ve mühendisliği programından mezun olurlar; bu da çoğunlukla daha iyi problem çözme becerilerine neden olur. Yüksek Lisans mezunları ayrıca kariyerlerinde ilerlemek için iş anlayışına sahip olabilirler. Bir program sırasında güvenilir danışmanlardan ve motive edilmiş akranlardan oluşan bir ağa maruz kalma, aynı zamanda bir öğrencinin akademik-girişim sonrası faaliyetlerinde de birer varlık olabilir.

Mühendislik programı maliyetleri genellikle birkaç faktöre dayanır. Bu nedenle, maliyetler bir programdan diğerine önemli ölçüde farklılık gösterir; Öğrenciler başvurmadan önce her kurumdan genel bir tahminde bulunmak için iyi şeyler yapabilirler.

Bu programların genel olarak telekomünikasyon alanında araştırma, liderlik veya öğretim pozisyonları için olgun adaylar hazırladığı anlaşılmaktadır. Örneğin bir ağ mühendisi, bir veri depolama işi, tel merkezi veya benzeri bir tesisteki ekipmanın çalıştırılmasından sorumlu bir ekibi yönetebilir. Bir ağ ve iletişim uzmanlığına sahip elektrik mühendisleri, yeni materyallerin ve teknolojinin iletim potansiyelinin araştırılmasında yer alabilirler. Girişimci mezunlar, uzay yolculuğu, kendinden sürüş arabaları ve yapay zeka gibi yükselen endüstriler için ağ çözümleri geliştirmek için iletişim teknolojilerini kullanabilecekleri başlangıç ​​topluluğuna kendilerini dahil edebilirler.

Telekomünikasyon Mühendisliği alanında yüksek lisans alabileceğiniz birçok yer var. Bazı programların bölümleri çevrimiçi bile olabilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.