Keystone logo

15 Yüksek Lisans programlar içinde Doğa Bilimleri Fizik Teorik Fizik 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Doğa Bilimleri
  • Fizik
  • Teorik Fizik
Çalışma alanları
  • Doğa Bilimleri (15)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Doğa Bilimleri Fizik Teorik Fizik

Yüksek Lisans dereceleri, Yüksek Lisans, Master of Liberal Arts ve Master of Research gibi çok çeşitli formatlarda mevcuttur. Bu dereceyi tamamlamak, ortalama olarak, bir ila iki yıllık tam zamanlı kayıt, ya da iki ila dört yıllık yarı zamanlı kayıt alır.

Teorik Fizikte Yüksek Lisans Nedir? Fizikte ileri derecedeki planlara kayıtlı olan öğrenciler tipik olarak kuantum mekaniği, kuantum teorisi, uygulanmış fizik ve gelişmiş matematiğin bir kombinasyonunu inceler. Kurslar karmaşık matematiksel ve teorik konuları içerir ve öğrencilerin pratik araştırma deneyimi kazandığı laboratuar saatleri ile tamamlanmaktadır. Klasik fiziği ayrıntılı olarak incelemenin yanı sıra, lisansüstü öğrencilere astrofizik, parçacık fiziği, nanoteknoloji, biyofizik ve ileri matematik gibi uzmanlık seçenekleriyle bu farklı disiplinde becerilerini geliştirmeleri sağlanır.

Yüksek lisans düzeyinde teorik fiziği devam ettiren öğrenciler, genellikle, matematiksel akademisyenler olarak, güçlü araştırma deneyimi, uzman düzeyinde hesaplama becerileri geliştirirken ve kariyer gelişimine neden olabilecek sayılar üzerinde ortalamanın üzerinde bir kavrayışa sahipken, problem çözme yeteneklerini de artırabilirler. Günlük yaşamda.

Bir master derecesi, maliyet bakımından geniş çapta değişebilir, çünkü her okul, program, yerel ayar ve öğrenci farklıdır. Birçok üniversite, planlama ve soruşturmalara yardımcı olması için, benzersiz ücret tarifelerine ve finansal bürolara dayalı olarak öngörülen bütçeleri öngören öğrencilere sunar.

Teorik fizik çok geniş bir alan olduğundan, mezunlar için genel olarak iş fırsatlarının bol olması sürpriz olmamalıdır. Öğrencilere açık potansiyel endüstriler araştırma, sağlık, teknoloji ve enerji içerir. Üniversitelerde eğitimciler veya araştırmacılar olarak çalışmanın dışında mezunlar bazen biyomedikal teknologları, jeofizikçiler, robotikçiler ve nanoteknoloji uzmanları olarak çalışmaya devam etmektedir. Ek olarak birçok teorik fizikçi, dünyadaki özel ve kamu savunma kuruluşlarındaki mühendislerle birlikte çalışmaktadır.

Laboratuar odaklı ağırlıkla çoğu derecede olduğu gibi Teorik Fizikte Yüksek Lisans, genellikle tamamlanması için kampüs içinde kayıt yaptırmayı gerektirir. Neyse ki, programlar dünya çapında mevcuttur. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.