Keystone logo

74 Yüksek Lisans programlar içinde Teknoloji Çalışmaları Bilgisayar Bilimi Uygulamalı Bilgisayar Bilimi 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Teknoloji Çalışmaları
  • Bilgisayar Bilimi
  • Uygulamalı Bilgisayar Bilimi
Çalışma alanları
  • Teknoloji Çalışmaları (74)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Teknoloji Çalışmaları Bilgisayar Bilimi Uygulamalı Bilgisayar Bilimi

Yüksek lisans, her sömestrede ne kadar zaman koyduğunuza bağlı olarak, bir yıldan iki yıla kadar sürebilir. Bu derecede, genellikle lisansınızı aldığınız konuyla alakalı yoğun bir çalışma alanı bulunur.

Uygulamalı Bilgisayar Bilimlerinde Yüksek Lisans Nedir? Uygulamalı bilgisayar bilimi, veri yönetimi, bilgi sistemleri veya muhasebe biçiminde olma eğilimindedir ancak helikopter simülatörleri gibi bilgisayar kullanmayan yazılım mühendisliği alanları da vardır. Temel programlama bilgisi, temel mantık ve analitik bilgilerin yanı sıra bu alandaki zorunluluktur. Bazı programlar mevcut bilgisayar uygulamalarının geliştirilmesine veya mevcut protokoller için yeni uygulamalar bulmaya odaklanan bir tez gerektirir.

Bu dereceye kadar bir öğrenci birçok beceri kazanır. Gelişmiş sorun giderme, bilgisayarları kullanan herhangi bir işte yararlıdır ve analitik beceriler, sorunları çözmekte ve projeksiyonlar yapmada yardımcı olur.Bu alanda kazanılan bir diğer beceri, bilgisayarın nerede olduğu ve nerede gittiğinin anlaşılması; bu da bir şirketin teknik tercihlerine danışmanlık yapmakta yardımcı olur.

Yüksek lisans derecesi, seçtiğiniz okula, derecenizi tamamlamak için ne kadar sürdüğünüze ve katılmak için yeniden yerleşim yapmanız gerekip gerekmediğine bağlıdır. Derecenizi bütçelendirirken bu faktörleri göz önünde bulundurun.

Uygulamalı bilgisayar bilimlerinde ileri derecede eğitim alabileceğiniz çeşitli işler bulunmaktadır. Odaklanmanıza bağlı olarak, bir banka, sigorta şirketi veya kamu hizmeti kuruluşunda istihdam bulabilirsiniz. Telekomünikasyon şirketleri, genellikle ağları üzerinden akan çok miktarda veriyi yönetmeye yardımcı olmak için bu derecedeki çalışanları kiralamaktadır. Şu anda bilgisayar kullanıyorsanız, gelişmiş bir derece, ücret yükseltme veya ilerleme için sizi daha cazip hale getirebilir.

İhtiyaçlarınıza göre hazırlanmış çevrimiçi bir form kullanarak derece arama sonuçlarınızı genişletin.Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.