Keystone logo

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Genel Çalışmalar
 • Bilimsel Çalışmalar
 • Uygulamalı Bilimler
Çalışma alanları
 • Genel Çalışmalar (25)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

25 Yüksek Lisans programlar içinde Uygulamalı Bilimler 2024

  Yüksek Lisans programlar içinde Uygulamalı Bilimler

  Herhangi bir alanda yüksek lisans araştırmak heyecan verici bir girişimdir, çünkü akademik ve mesleki çalışmalarındaki büyümeyi gösterir. Yüksek lisans dereceleri, belirli alanlarda önceki eğitim ve tecrübeyi gerektiren ileri derecelerdir ve profesyonellerin seçtikleri alanlarla daha derinden meşgul olmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

  Kendinize "Uygulamalı Bilimler Yüksek Lisesi Nedir?" Sorusunu sorabilirsiniz. Bu, mühendislik ve teknoloji alanlarını da içeren bilimsel disiplinleri kapsayan kariyer yapan profesyonellerle çalışan bir programdır. Bu programlar tipik olarak iki veya daha fazla bilim dalında güçlü bir vurgu yaparlar ve kurslar alanlardaki pratik uygulamalar ve bulgular etrafında inşa edilebilir. Bu programlardaki fakülte disiplinleri, çoğunlukla farklı alanlarda kendilerini yoğunlaştıran çok sayıda yayını kapsar.

  Bu lisans programında, öğrenciler pratik deney tasarımı, laboratuvar dokümantasyon prosedürleri ve alanlarında ilerlemelerine yardımcı olacak zaman yönetimi becerileri öğrenebilirler. Uygulanan bilim dereceleri çeşitli endüstrilerde kullanıldığından, her öğrenci için disiplinle ilgili vurguyu özelleştirme yeteneği mümkün olan en uygun yöntemlerle öğrenilmesini sağlar.

  Bu seviyedeki programlar, çoğu tam zamanlı öğrencinin tamamlanması genellikle iki ila üç yıl alır. Programın maliyeti bir okuldan diğerine ve bir ülkeden diğerine değişir, bu nedenle her bir okulun derslerini araştırmak önemlidir.

  Uygulamalı bilimler mezunları, çoğu zaman, dünyanın dört bir yanındaki birçok şirket tarafından laboratuvar teknisyenleri olarak aranıyor. Uygulamalı bilimlerde ek derecelerde hemşire uygulayıcılar da yüksek talep görmüş olabilir. Uygulamalı bilim derecesi sahipleri, kalite kontrol programlarında uyum uzmanı olarak çalışmayı bile bulabilirler. Onların geniş bilimsel bilgi birikimi ve gerçek dünya mühendislik problemlerine uygulamaları, onları detay odaklı teknik pozisyonlara hazırlayabilir.

  Çok çeşitli bilimsel lisans programları sunan çoğu üniversite, uygulanmış bir bilim derecesi sunmaktadır. Bugün seçtiğiniz bir yerde güçlü bir çevrimiçi program bulun. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.