Keystone logo

84 Yüksek Lisans programlar içinde Doğa Bilimleri Matematik Uygulamalı Matematik 2024

filtreler

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Doğa Bilimleri
  • Matematik
  • Uygulamalı Matematik
Çalışma alanları
  • Doğa Bilimleri (84)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

Yüksek Lisans programlar içinde Doğa Bilimleri Matematik Uygulamalı Matematik

Yüksek lisans derecesi lisansüstü bir yeterlilik olup, genellikle iki ila dört yıl sürer. Bu programlar genellikle giriş için bir ön koşul olarak bir lisans veya eşdeğer ders kurarlar.

Uygulamalı Matematikte Master Nedir? Bunlar, öğrencileri iş, bilim ve hükümet hizmetlerinde karmaşık modelleme ve analiz araçlarından faydalanmaya hazırlamak amacıyla genellikle sıkı matematiksel programlardır. Finans, iklim modelleme, optimizasyon ve hesaplamada gerekli dersleri almayı bekleyebilirsiniz. Vektör hesabı, kısmi diferansiyel denklemler ve karmaşık değişkenler gibi konularda sıklıkla kurslar da bulunmaktadır. Öğrenciler, alakalı konuların çeşitliliği nedeniyle, kredi saati gerekliliklerini yerine getirmek için mühendislik, matematik ve fen bölümlerinde çeşitli seçmeli derslerden birini seçmeyi bekleyebilir. Bu odaklanmayla bir yüksek lisans tamamlanması yaklaşık üç yıl alabilir.

Birlikte, bu programların uygulandığı ve teorik yönleri, öğrencileri, mühendislik, bilim ve diğer çeşitli uygulamalardaki karmaşık ve ilgili sorunları çözmek için gerekli araçlarla donatmak için bir araya gelmektedir. Geliştirilen zihinsel titizlik ve örgütsel beceriler, mezunlara hayatlarının neredeyse her alanında yardımcı olabilir.

Uygulanan matematik programlarının çeşitli faktörlere bağlı olarak farklı maliyetleri vardır. Okulun konumu, eğitim düzensizliği için muhtemel bir neden, ders işi başka.

Uygulamalı matematikçiler, veri bilimcileri gibi çeşitli sanayi sektörlerine hizmet verebilecek istihdam bulabilirler. Bu pozisyonlar genellikle bireylerin geniş veri kümeleri üstlenmek için çok sayıda veri işleme, bilgi işlem ve modelleme tekniği getirmesini gerektirir. Bu pozisyon için başarılı bir aday, bir derece programı sırasında edindiği bilginin yapısal ve yapılandırılmamış bilgilerin yorumlanması için hazırlandığını bulabilir.

Uygulamalı Matematik Yüksek Lisansını kazanmak, gereksinimlerinize uyan bir okul bulmaya başlar. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.