Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın çoklu Yüksek Lisans Dereceleri içinde Vatandaşlık Bilgisi 2024

1 Yüksek Lisans programlar içinde Vatandaşlık Bilgisi 2024

genel bakış

Yüksek lisans derecesi daha önce lisans derecesine sahip olan öğrenciler için bir seçenektir. Derecesi elde bireylerin alanlarında kendilerini uzman çağırmak sağlar. Ayrıca genellikle bir doktora derecesi kazanmak için bir ön şarttır.

Sivil Toplum Yüksek Lisesi Nedir? Bir vatandaşlık yüksek lisansı, vatandaşlığın pratik ve politik yönlerini içerir. Buna sivil yasalar ve kodlar, vatandaşların görevleri ve siyasi veya etik geleneği dahildir. Öğrenciler, diğerleri arasında, kültürlerarası ve uluslararası iletişim, dijital yurttaşlık, çocuk ve uluslararası kalkınma, bölgesel planlama, kentsel dönüşüm ve dini çalışmalar dersleri alabilirler. Bu kurslar genellikle öğrenciye yalnızca yerel vatandaşlık hakkında değil, vatandaşlığın dünya üzerindeki hükümetleri nasıl etkilediğini öğretmek için tasarlanmıştır.

Vatandaşlık alanında lisansüstü eğitim almış olan kişiler genellikle kariyerinde ve günlük hayatlarında onlara yardımcı olacak pek çok beceriyi öğrenirler. Öğrenciler zamanlarını ve projelerini nasıl yöneteceklerini ve bu projeler için bütçeler oluşturmayı öğrenebilir. Öğrenilen diğer beceriler liderlik, eleştirel düşünme ve halka açık konuşmadır ve daha fazla kariyer olanağı sağlamaktadır.

Vatandaşlık alanında yüksek lisans derecesi kazanma maliyeti, öğrencinin hangi okula gittiği ve bulunduğu okulun bulunduğu çeşitli faktörlere bağlı. Gerekli kredi saat sayısı da maliyeti etkiliyor.

Yurttaşlık diplomasına sahip olanlar, çok çeşitli kariyer yolları arasından seçim yapabilirler. Öğrenciler hukuk, sosyal hizmet yönetimi, kamu yönetimi, siyaset veya halkla ilişkiler gibi konularda çalışabilirler. Ortak meslekler arabulucuları, topluluk organizasyon yöneticilerini ve kent plancılarını içerir; bunların hepsi toplulukları için önemli gündemleri takip etmek için sosyal organizasyonu ve hükümeti kullanmaktadır. Bazı öğrenciler doktora derecesini kazanmayı seçebilirler. ve daha sonra politik görev için koştun.

Dünyadaki öğrenme kurumları yurttaşlık veya benzeri alanlarda programlar sunabilir. Çoğu, daha fazla esnekliğe ihtiyaç duyanlara çevrimiçi kurslar da sunmaktadır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Sosyal Bilimler
  • Siyaset Bilimi
  • Vatandaşlık Bilgisi
Çalışma alanları
  • Sosyal Bilimler (1)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

İlgili çalışma alanları