Keystone logo

2 Yüksek Lisans programlar içinde Profesyonel Çalışmalar Yönetim, İşletme ve Ekonomi 2024

filtreler

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Profesyonel Çalışmalar
 • Yönetim, İşletme ve Ekonomi
Çalışma alanları
 • Profesyonel Çalışmalar (2)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Popular degree type

  Popular locations

  Yüksek Lisans programlar içinde Profesyonel Çalışmalar Yönetim, İşletme ve Ekonomi

  Profesyonel Çalışmalar Master programı (MPS), çalışma yaptıkları alanda öğrencileri gerçek iş dünyasına hazırlamayı amaçlayan bir yüksek lisans programıdır. Diğer master programları öğrencileri teori ve araştırma yönüne hazırlarken, Profesyonel Çalışmalar Master programı disiplinler arası bir alanda pratik çalışmaya hazırlamaktadır.

  Yönetim, İşletme ve Ekonomide Profesyonel Çalışmalar nelerdir? Kariyerlerinde değişliklik yapmak isteyen, becerilerini iş dünyasına uyarlamak isteyen ya da belirli bir alana yönelmek isteyen öğrenciler bu alanda Profesyonel Çalışmalar Mater programına katılabilirler. Çoğu program derslere ve projelere ayrılmış 30 saatlik bir çalışma gerektirmektedir. Çoğu program içerisinde işe yerleşme ve staj olanağı bulunmaktadır. MPS programının önemlerinden biri de endüstri liderleriyle projeler ya da dersler vasıtasıyla iletişim kurabilmektir.

  Bu tür bir master programının faydaları çoktur. Pazarlama, Finans ve uluslar arası işletme alanında yoğunlaşan birçok program tüm dünyada üniversiteler tarafından sunulmaktadır. Öğrenciler müfredatın bir parçası olarak gerçek işyeri sorunları çözmektediler. Mezunlar efektif iletişim becerilerini kullanarak programı planlama ve analiz konusunda yetkinlik kazanarak tamamlarlar.

  Harç ve kayıt ücretleri programdan programa değişir. İlgilendiğiniz programı sunan okulla iletişime geçip bilgi almanız en iyi seçenektir.

  İşletme ya da benzer bir alanda yapacağınız Profesyonel Çalışmalar masterı size birçok iş olanağının kapısını açacaktır. Araştırma ve Geliştirme yöneticilerinin, gelişim analistlerinin, proje müdürlerinin, ülke ve diğer devlet görevlilernini, kar amacı gütmeyen profesyonellerin ve planlama komisyoncularının bu tip pratik becerilere sahip olmaları beklenmektedir. Yetişkin eğitimi, toplum servis organizasyonları ve aynı zamanda da özel sektörde de iş fırsatları vardır. Sürdürülebilir gelişim MPS programının önceliklerindendir çünkü kamu ya da özel sektördeki birçok organizasyon için süregelen sorunlardan biridir.

  Veritabanımız tüm dünyada sunulan Profesyonel Çalışmalar Master programlarını içermektedir. Yoğun iş programı olan bireyler için tasarlanmış birçok online program mevcuttur. Aşağıda programları inceleyebilir ve formu doldurarak ilgilendiğiniz okulun kabul ofisinden programla ilgili ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.