Keystone logo

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Mühendislik Çalışmaları
 • İnşaat Mühendisliği
 • Yapı Mühendisliği
Çalışma alanları
 • Mühendislik Çalışmaları (63)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

63 Yüksek Lisans programlar içinde Yapı Mühendisliği 2024

  Yüksek Lisans programlar içinde Yapı Mühendisliği

  Yüksek lisans programı, genelde bir buçuk ila üç yıl süren ve önceki eğitimi veya mesleki deneyimini iyileştirmeyi ve netleştirmeyi amaçlayan bir eğitim derecesidir. Odaklı sınıflar, araştırma ve pratik alan çalışması içerebilir.

  Yapısal Mühendislikte Yüksek Lisans Nedir? Yapısal mühendislik, genel olarak, kuvvetin malzemeyle etkileşime girme biçiminin çalışmasıdır. Rüzgarlı koşullarda su ya da yüksek katlı binalarda barajlar barındıran barajlar gibi yük altındaki kompleks yapıların davranışı hakkında oldukça doğru bir tahminde bulunmak, kritik ayrıntılara geniş kapsamlı bilgi ve dikkat gerektirir. Bir Yapısal Mühendislik programı yüksek lisans öğrencileri, genellikle akışkanlar mekaniği, sonlu elemanlar, sistem modelleme ve başarısızlık mekaniği araştırmaları yoluyla mezunlarını böyle tahminlerde bulunmaya hazırlarlar. Seçmeli dersler arasında deprem mühendisliği, toprak işleri veya poromechanics yer alabilir.

  Mühendislik eğitimi, mezunların karşılaştıkları mantık bulmacalarıyla baş etmesine yardımcı olan keskin problem çözme becerileri geliştirir. Daha spesifik olarak, belirli materyallerin yürürlükteki şeklini anlamak mühendislerin daha verimli köprüler, yollar veya hatta uzay gemileri geliştirmesine yardımcı olabilir. Kariyer seviyesinde, mevcut bir profesyonel, pozisyonunu yükseltmek için bu ana programın rafine edilmiş odağını kullanabilir.

  Bir mühendislik yüksek lisans programı genellikle bazı laboratuvar çalışmaları veya ileri modelleme teknolojisi gerektirir ve bu nedenle, sanatta derece daha fazla mal olabilir. Genellikle her okulun ücretini doğrudan öğrenmek en iyisidir.

  Akademik deneyime sahip bir mezun giriş seviyesinde istihdam yaratabilir. Hükümetler genelde kamu işleri projelerini analiz etmek, tasarlamak ve uygulamak için yapısal mühendis ekipleri istihdam etmektedir. Deneyimli mühendisler, bir yönetim pozisyonu veya ileri araştırma mesleğini güvence altına alma şansını artıracak yüksek lisans derecesi kullanabilirler. Kapsamlı deneyime sahip olanlar, ileri derecede bir derece edinmenin bağımsız danışmanlık ve danışma pozisyonları için gerekli kredibiliteyi sağladığını görebilir.

  Yapısal mühendislik, toplumda önemli bir işlev ve üniversitelerde popüler bir konudur ve gerçek bir olasılık öğrencileri için birçok seçeneğe yol açar. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.