Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 6 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Yayın Gazeteciliği 2024

6 Yüksek Lisans programlar içinde Yayın Gazeteciliği 2024

genel bakış

Yüksek lisans derecesi, belirli bir çalışma alanına veya mesleki uygulama alanına ilişkin ileri düzeyde bilgi edinmeye odaklanarak lisans derecesini izler. Yüksek lisans eğitiminin ilk basamağıdır ve akademik alanda doktora öncesi ikinci dereceden bir dereceyi düşünmüştür.

Yayın Gazeteciliği Yüksek Lisesi Nedir? Bu derece teorik çalışma ve pratik eğitim yoluyla öğrencileri yayın ve elektronik gazetecilik mesleklerine hazırlar. Radyo ve televizyon için üretim ve editoryal becerilerin yanı sıra araştırma ve üretim fonları da öğretilebilir. Kapsanan konular, çeşitli platformlarda yazılı, bilgi toplama, raporlama ve demirlemeyi içerebilir. Diğer olası kurs yayın tarihi, sanayi kuralları ve düzenlemeleri, kamu hizmeti duyuruları, saha ve stüdyo performansı, ses ve görselleri içerebilir.

Yayın gazeteciliğinde yüksek lisans derecesi alan öğrenciler, geleneksel ve yeni medya platformlarında yayın yapmak için ihtiyaç duyulan belirli yaratıcı ve teknik üretim becerilerini öğrenirler. İletişim ve konuşma eğitimi, gösteri barındırma ve senaryo yazımı, gelecekteki roller için yararlıdır.

Yayın Gazeteciliği alanında yüksek lisans maliyeti değişir ve genellikle eğitim kurumu ve en az bir yıl boyunca çalışan programın uzunluğuna bağlıdır. Okul türü ve uluslararası temelli olup olmadığı da maliyetleri etkiler.

Bu türden programlardan mezun olanlar yayın, sosyal medya veya multimedya alanında kariyer yapmalarını bekleyebilir. Genellikle, daha büyük pazarlardaki iş fırsatlarına veya önemli yayın ağlarına hazırlayan küçük ve orta ölçekli piyasalardaki pozisyonlar için gereken deneyimi kazanırlar. Bazı meslek örnekleri arasında bir spor ağı için üretim asistanı, bir İspanyolca dil ağı üreticisi, profesyonel bir spor ekibi için medya operasyonları ve büyük bir kablo haber ağı için elektronik grafik operatörü bulunmaktadır.

Yayıncılık Yüksek Lisansı Çeşitli kurumlar tarafından dünya çapında habercilik programları sunulmaktadır. Kampüs tabanlı, çevrimiçi veya her ikisi de olabilirler. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

  • Yüksek Lisans
  • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
  • Yüksek Lisans
  • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim
  • Gazetecilik
  • Yayın Gazeteciliği
Çalışma alanları
  • Gazetecilik ve Kitlesel İletişim (6)
  • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı