Keystone logo
Okullarla Doğrudan İletişime Geçin - Karşılaştırın 13 Yüksek Lisans Dereceleri içinde Yeşil Alan Çalışmaları 2024

13 Yüksek Lisans programlar içinde Yeşil Alan Çalışmaları 2024

genel bakış

Yüksek lisans derecesi, öğrencilerin ilk dört yıllık üniversitelerinde öğrendikleri konular üzerine genişleyen gelişmiş bir eğitim programıdır. Bu programların çoğu ek iki yıllık tam zamanlı çalışma gerektirir ve öğrenciler genellikle materyalin ustalığını gösteren bir final projesini tamamlamalıdırlar.

Yeşil Araştırmalar'da Master Nedir? Bunlar genellikle ortak sorunları çözmek için yeni yollar geliştirmeye odaklanan iş dereceleridir. Çevreyi ve değişen toplumsal tutumları daha iyi bilimsel bir anlayışla örgütler genellikle uyum sağlamalarına yardımcı olabilecek liderlere ihtiyaç duyar. Çalışma konusu genellikle imalat ve lojistik süreçlerinin çevresel etkisini, düzenleyici yükleri ve kârları koruma stratejilerini içerir. Öğrenciler, yeşil enerji üretiminin ve yeşil bina tekniklerinin bir organizasyonun yeteneklerini nasıl geliştirebileceğini öğrenebilir.

Bu lisans programlarından birini tamamladıktan sonra mezunlar, gelişmiş iletişim ve analitik kabiliyete sahip liderler olmaya hazırdır. Ek olarak, bu profesyoneller maliyetleri düşürmek ve hedefleri karşılamak için bir iş sürecini düzene sokabiliyorlar. Yeşil endüstrinin temel faktörlerini bilir ve değişiklikleri proje yönetimi becerilerini kullanarak uygulayabilirler.

Yüksek lisans için öğrenim ücretleri ve ücretleri değişir. İlgilenenler, daha ayrıntılı bilgi almak için incelenen okulların kabul departmanlarıyla iletişim kurmalıdır.

Bir yüksek lisans programının mezunları genellikle çok aranan becerilere sahiptirler. İmalat ve taşımacılık sektöründeki işverenler bu profesyonelleri düzenli olarak yöneticiler olarak işe alırlar. Mezunlar danışman olarak çalışmaya ve uzmanlıklarını belirli projelere borç bilir niteliktedir. Bazıları devlet kurumları için denetçi olarak çalışmaktadır. Yeşil enerji şirketleri, iş geliştirme veya pazarlama için mezun tutabilir.Girişimci mezunlar, kendi şirketlerini kurmaya ve tutkulu oldukları sorunlara yeşil çözümler sunmaya karar verebilirler.

Bir çalışma programına başlamadan önce, mümkün olduğunca çok seçenek araştırmalısınız. Geleneksel üniversiteler ve çevrimiçi kolejler arasında, yaşam biçiminize ve programınıza uyacak birçok seçenek bulunmaktadır. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.

Daha fazla oku

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Enerji Bilimi
 • Yeşil Alan Çalışmaları
Çalışma alanları
 • Enerji Bilimi (13)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı