Keystone logo

13 Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Yetişkin Eğitimi 2024

filtreler

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Eğitim ve Pedagoji
 • Yetişkin Eğitimi
Çalışma alanları
 • Eğitim ve Pedagoji (13)
  • Ana kategoriye geri dön
  Konumlar
  Daha fazla konum bulun
  Derece türü
  Süre
  çalışma hızı
  Dilim
  Dilim
  çalışma formatı

  Yüksek Lisans programlar içinde Eğitim ve Pedagoji Yetişkin Eğitimi

  Lisans eğitimini tamamladıktan sonra çalışmalarını sürdürmek isteyen öğrenciler, bir yüksek lisans programına kayıt olabilirler. Yüksek lisans programı, uzman ve akademisyenlerden öğrenciye üst düzey bir eğitim vermeyi amaçlamakta ve bu da bir çalışma alanına hakim olmaktadır.

  Yetişkin Eğitiminde Usta Nedir? Bu program, tipik olarak, her seviyedeki yetişkinleri yetiştiren geniş alanı kapsar. Sınıf çalışması, seminerler, dersler, araştırma ve alan çalışması, öğrencilerin öğrenme kurumlarını ve yetişkin öğrencilerin farklı yeteneklerini arttırmak için kullanılabilir. Bu yüksek lisans derecesi içerisindeki uzmanlık alanları, okur yazarlık, toplum gelişimi ve endüstriyel eğitim ve geliştirme içerebilir. Öğrenme ortamlarının ve kurumlarının bunları geliştirme amacı taşıyan değerlendirilmesi genellikle bu programın bir bileşenidir.

  Bu programın en değerli yararı arasında, yaşamın her alanında eleştirel düşünme becerilerinin geliştirilmesi yer almaktadır. Profesyonel alanda, mezunlar genellikle kişilerarası becerileri kazanırlar ve her ikisi de daha çok iş olanağı ve daha yüksek maaşlar için fırsatlar sağlayan operasyonel müfredat oluşturmak için bilgi geliştirebilirler.

  Bu programın maliyeti çeşitli faktörlere bağlıdır: programın bulunduğu yer, bir çevrimiçi veya tuğla-harç bir kurum ise ve ne kadar maddi yardımın mevcut olduğu. Öğrenciler tüm seçeneklerin artı ve eksilerini karşılaştırmalı ve karşılaştırmalıdır.

  Yetişkin Eğitimi alanında Yüksek Lisans mezunları, eğitim kariyerleri yelpazesinde genelde talep görmektedir. Öğretmen, yönetici ve yönetici olarak eğitimde pozisyon genellikle dünyadaki hemen hemen her ülkede gereklidir. Çalışanlara eleştirel bilgi aktarmanın önemli olduğu işletmeler için öğretim görevlisi veya öğretmen olarak çalışma fırsatı da vardır. Yetişkinlerin tüm öğrenim alanlarında ders verme alanları mezunlar için zengin bir alandır.

  Yetişkin Eğitimi Yüksek Lisansı popüler bir alandır ve birçok üniversitede sunulabilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.