Keystone logo

filtreler

 • Yüksek Lisans
 • Fen Bilimleri Yüksek Lisansı
 • Yüksek Lisans
 • Sürdürülebilirlik Çalışmaları
 • Toplumsal Sürdürülebilirlik Çalışmaları
 • Yoksulluk Çalışmaları
Çalışma alanları
 • Sürdürülebilirlik Çalışmaları (1)
 • Ana kategoriye geri dön
Konumlar
Daha fazla konum bulun
Derece türü
Süre
çalışma hızı
Dilim
Dilim
çalışma formatı

1 Yüksek Lisans programlar içinde Yoksulluk Çalışmaları 2024

  Popular degree type

  Popular study format

  Popular education type

  Yüksek Lisans programlar içinde Yoksulluk Çalışmaları

  Yüksek lisans derecesine erişmek, üst düzey sorumlulukları olan yüksek maaş kariyerlerine kapı açabilir. Önkoşul bir lisans derecesine sahipken, yüksek lisans derecesi kendisinin tamamlanması bir ila iki yıl alır.

  Yoksulluk Araştırmaları Yüksek Lisans Programı Nedir? Bu derece aramayı seçen öğrenciler, enerjilerini, siyaseti, toplumsal değişimi, gelişim ekonomisini ve diğerlerini kapsayan kurslara odaklayabilirler. Küresel gelişimi analiz etmek isteyen öğrenciler ve yoksulluğun nasıl bağlandığını öğrenmek isteyen öğrenciler için bu derece uygun olabilir. Kurs genelde öğrencilerin gelişmekte olan dünyadaki zorlukları anlamalarına ve bu zorlukları nasıl çözebileceklerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

  Yoksulluk araştırmalarında yüksek lisans derecesi isteyen öğrencilere, hem kişisel hem de mesleki hayatlarında onlara yardımcı olabilecek yeni bir sosyal bilinç geliştirme ve başkalarıyla iyi çalışmanın bir grup çalışması içinde nasıl bir anlayış geliştirme şansı verilebilir. Buna ek olarak, küresel bir lens vasıtasıyla dünyanın ekonomik problemleri hakkında eleştirel düşünme becerileri de verilebilir.

  Yüksek lisans derecesi genellikle bulunduğunuz yere ve hangi kuruma katılmayı planladığınız kuruma bağlıdır. Çalışma süresinin uzunluğu fiyatlandırmayı da etkiliyor.

  Fakirlik çalışmalarındaki dereceler, öğrencileri ekonomi ve sosyal adalet alanlarında çeşitli kariyer seçenekleri için hazırlayabilir. Yüksek lisans eğitimiyle yoksulluk araştırmacıları olarak meslek hayatına girebilirler. Araştırmacılar, fakirleri etkileyen faktörleri anlamak yoluyla yoksulluğu hafifleten politikalar geliştirmeyi amaçlıyorlar. Buna ek olarak, derece sahipleri uluslararası toplumsal işçiler olarak, daha az şanslı dünyaya yardım etmek ve vakıflarla yoksulluğu azaltmak ve topluluk sorunlarını ele almak için görevler üstlenebilir. Makro düzeyde, çoğu, çekici bir topluluk geliştiricisi olarak iş bulabilir. Topluluk örgütleme ve sosyal planlamaya dahil olabilirler.

  Yoksulluk çalışmalarını vurgulayan programlar birçok farklı üniversitede bulunabilir. Eğer yeterince yakın değilseniz, online sınıflar sizin için olabilir. Aşağıda programınızı arayın ve başvuru formunu doldurarak doğrudan seçtiğiniz okulun kabul bürosuyla iletişime geçin.